24
יול

מכירות או לא להיות

הרבה בעלי עסקים מתקשים למכור את עצמם ואת העסק שלהם. הם מרגישים יותר בנוח לעסוק במלאכה עצמה, אבל ברגע שצריך להרים את שיחת הטלפון ללקוח הפוטנציאלי או שכששואלים אותם לגבי העסק, הם פשוט רוצים לברוח למקום אחר.
נשמע לך מוכר? אז תדעו שאתם לא לבד.

בכל אחד מאיתנו קיים אומן, שרוצה ליצור ולהביע את עצמו בצורה הכי טובה שיש, ולהתרכז במה שהוא עושה הכי טוב. אבל כשהעסק שלנו עוד נמצא בשלב יחסית מוקדם, אין לנו את הפריביליגיה לעסוק רק בתפקיד אחד, אנחנו נאלצים להתפרס על המון תפקידים בעסק: כספים, שיווק ומכירות, ניהול, שירות לקוחות ועוד.

בשלב ההתחלתי אנחנו חייבים להניע את העסק ולייצר המון תנועה של לקוחות, על מנת ליצור מוניטין, לשפר את השירותים, ולהכניס לעסק כסף שכל-כך חשוב לצמיחה שלו. לדעת למכור זאת אחת היכולות הכי חשובות שיכולות להיות לבעל עסק, מהשלבים המוקדמים וגם בשלבים המתקדמים שבהם העסק כבר מגלגל סכומים גדולים. צריך לדעת למכור את הרעיון ההתחלתי במידה ויש לך שותף או משקיעים, לדעת למכור את השירות/מוצר ללקוחות פוטנציאליים, ואולי הכי חשוב לדעת למכור לעצמך! ובכלל, בתור בעל העסק, מין הראוי שתדע למכור אותו יותר טוב מכולם!
אם אתם אומר לעצמך: “אני לא טוב במכירות”, “אני מעדיף לא להתעסק בזה”, “זה לא בשבילי” וכו’…אז תדע שאתה כבר עכשיו, אפילו אם אין לך עסק, עוסק במכירות כל החיים שלך!
מה זאת אומרת? כשאתה לדוגמא , משכיב את הילד לישון, והוא שואל אותך למה אני צריך לישון? אתה בשיחת מכירה. אתה צריך למכור לילד האהוב שלך, למה הוא צריך ללכת לישון עכשיו. אם תדע למכור את הרעיון בצורה טובה ומשכנעת, החיים שלך יהיו יותר קלים.
וזה תקף לכל תחומי החיים: בזוגיות, עם חברים, משפחה, וכל תקשורת עם בני אדם.
מי שיודע למכור – משיג לרוב את מה שהוא רוצה בחיים, ובצורה טובה ונעימה.
לכן, אם האמונה שלך לגבי מכירות היא שלילית, כלומר לדעתך מי שמוכר משהו הוא בנאדם שפל ונכלולי, כנראה שאתה לא מבין את התפקיד של מכירות בחיים, וכנראה שאתה לא יודע למכור.

אז מה עושים כדי להשתפר במכירות?
בתור התחלה, אם אתה לא שולט בכל טכניקות המכירה בשוק, או למדת את זה בצורה מקצועית, מומלץ בתור התחלה להשקיע מזמנך כדי לייצר את נאום המכירה שלך, להתאמן עליו, לנסות אותו בשטח, ולשפר אותו. הדרך הכי טובה למכור שלא מצריכה כישרון מיוחד או טכניקה, היא פשוט לומר למה. למה אתה עושה מה שאתה עושה? מאיזה מקום אתה בא? מה הסיפור שלך? אלה הם הדברים שאנשים הכי מתחברים אליהם, שיוצרים את הקשר הכי טוב, ובסופו של דבר מביאים למכירה איכותית.
ברגע שתהיה מוכן לקחת את זה צעד קדימה, ישנם עשרות אלפי סרטוני מכירות ברשת שאפשר לצפות בהם. אני עצמי צפיתי בהמון סרטונים ברשת, הלכתי להרצאות וקורסים בנושא, עבדתי בתחום והכי חשוב עשיתי המון ניסוי וטעיה. קורס מאוד טוב שאני יכול להמליץ עליו בתור התחלה הוא קורס מכירות אונליין בשם אימפקט של דניאל דודזון, אני התחברתי באופן אישי לשיטה שלו, והרגשתי שקיבלתי מהקורס המון.
לסיום, מכירות זה כמו שריר, צריך להתאמן כדי לשמור על המצב, וצריך להתאמן עוד יותר חזק כדי להגדיל אותו. חשוב מאוד לזכור את זה ולהתאמן באופן קבווע וגם להפנים את הדברים ע”י ניסוי אמיתי בשטח.

שיהיה המון בהצלחה, מוזמנים לפנות אלינו עם כל שאלה וצורך בנוגע לעסק שלכם ונשמח לעזור.המדריך לשיווק דיגיטלי